Vyhledat nemovitost

Vybrané nabídky

Domy, hotely, zámky, byty v Česku na prodej

Hotely na prodej Slovensko

Turistika na Slovensku se v posledních letech dynamicky rozvíjí. V roce 2015 bylo ve slovenských ubytovacích zařízeních 4 330 000 turistů, v roce 2016 to bylo 5 023 629 turistů a v roce 2017 turistika na Slovensku opět překonává předchozí léta. Tento moment jsou k dispozici oficiální čísla za prvních 7 měsíců roku 2017 včetně. Jestli se za 1. - 7. měsíc roku 2016 ubytovalo v hotelích celkem 2 819 874 turistů tak v roce 2017 to bylo již 3 084 182, tj. o 9 % více. Předcházející rok činil nárůst 16 %. U zahraničních turistů představoval pak bylo tempo mírně vyšší, 17 %. Co se týče geografického rozdělení návštěvníků tak nejvíce jich kromě hlavního města Bratislavy připadá na Vysoké Tatry okres Poprad a Nízké Tatry okres Liptovský Mikuláš. Mezi hotely, které nabízíme na našich stránkách na prodej jsou hlavně objekty v obou těchto tatranských lokalitách.

Číst dále

Zámky a luxusní rezidence

Lidé obvykle projevují zájem o zámky s cílem najít krásnou rezidenci pro svou rodinu nebo reprezentativní sídlo pro podnikání. Zámky nabízejí to, co jiné nemovitosti mít nemohou. Vily nebo usedlosti nemají parky se vzrostlými stromy. K usedlosti by sice mohly patřit pole, většinou je ale majitelé prodali pod tlakem obchodníků s půdou. I majitelé zámků prodávali polnosti a lesy, ale většině zámků přece jenom zůstaly zámecké parky. O ně spekulanti s půdou neměli zájem, protože jsou chráněné a nedají se využít pro obytnou výstavbu. Pokud chcete rezidenci s parkem tak ji jinak než koupí zámku těžko získáte. Zámecké parky navíc vyjdou i levněji než ostatní pozemky. Řada zámků je ve špatném stavu, ale kupodivu většinou ne vinou minulého režimu. V naprosté většině je to způsobeno tím, že restituenti ukončili nájmy školám, archivům či lékařským zařízením v očekávání že zámek prodají za stamiliony. A zámky v očekávání štědrého kupce chátraly bez údržby.

Koupě zámku v Česku

Koupit objekt v horším stavu je vhodné pokud nemáte hotovost na jednorázový větší výdaj a objekt si budete postupně rekonstruovat. A pokud to koupíte na svou firmu tak si můžete takto snížit daňovou zátěž. Když ale máte k dispozici celou potřebnou částku tak se ve většině případů finančně vyplatí koupit zámek po rekonstrukci. Na prodej jsou plně zrekonstruované zámky už okolo 20 - 30 mil. Kč a můžete je hned začít plně využívat. Zámky, které vyžadují rekonstrukci, ale v části se dá bydlet, lze koupit tak okolo 11 - 12 mil. Kč. Jsou však i zámky za 5 mil. Kč, kde se hned bydlet nedá, protože např. potřebují vyřešit okna, podlahy, dveře. Velmi pěkné zámky jsou za 50 až 80 mil. Kč. Někteří majitelé požadují za své zámky i 100 až 300 mil. Kč. Ne vždy je ale taková drahá nemovitost natolik výjimečná aby si takovou cenu zasloužila. Jsme považováni za specialisty na zámky, viz např. pořady televize Nova a Českého rozhlasu.