Vyhledat nemovitost

Vybrané nabídky

Domy, hotely, zámky, byty v Česku na prodej

Koupě zámku v Česku

Pokud hledáme dům s parkem tak není mnoho možností jak toho dosáhnout. Vily nebo usedlosti nemají parky, a pokud k nim patří pole či les tak nejsou v jednom kuse okolo budovy. Rezidenci s parkem tedy těžko získáte jinak než koupí zámku. Zámecké parky navíc vyjdou i levněji než ostatní pozemky, spekulanti s půdou o ně nemají zájem, protože jsou památkově chráněné a nedají se využít pro další výstavbu.

Při nákupu zámku nespoléhejte na hypotéku, banky nákup zámků nechtějí financovat. Výjimkou je když objekt přináší zisk. Na rekonstrukci Vámi vlastněného zámku Vám banky půjčí na základě dobrého podnikatelského plánu. Můžete dostat dotaci na novou střechu, počítejte ale s tím, že když ji přijmete, tak Vám budou úřady mluvit do toho, jakými technikami máte rekonstrukci provádět. Říká se, že v Česku je možno koupit zámek i za cenu bytu 2+kk v Praze, bude ale k úplné rekonstrukci. Na prodej jsou plně zrekonstruované zámky už okolo 25 - 35 mil. Kč a můžete je hned začít plně využívat. Velmi reprezentativní a luxusní objekty pak většinou od 70 milionů nahoru.

Zkušenosti z trhu se zámky

V Anglii si hodně zámků vylepšuje hospodaření tím, že má smlouvy s pořadateli mezinárodních konferencí a školení. Zámek je důstojným místem pro tyto akce a navíc je pro organizátory výhodné, že se účastníci na izolované lokalitě musí věnovat programu a nemohou si vyřizovat své soukromé věci ve městě. Kulturní aktivity jako koncerty vážné hudby nebo muzea mají tendenci být ztrátové, pokud na ně neseženete sponzory. Jako hotel může zámek sloužit, pokud je blízko nějaké historické či přírodní atrakce. Nebo musí být tou atrakcí on sám. Ideální jsou aktivity, které je možno provozovat po celý rok. Můžete na zámku mít např. kliniku plastické chirurgie, ženy při rekonvalescenci po plastice uvítají možnost procházet se v parku a neriskovat setkání se zvědavými známými. Dobrá je blízkost lázní, můžete využívat lázeňské zdroje i pro svoji nabídku. Léčivou vodu, rašelinu pro léčení pohybového ústrojí. Např. u Třeboně můžete sami nabízet rašelinové koupele, lidí s problémy kloubů je čím dál více i mezi mladými. Hodně majitelů zámků mění tradiční prohlídky zámeckých interiérů směrem k hereckému představení průvodců v duchu historie zámku. Jsme považováni za specialisty na zámky, viz např. pořady televize Nova a Českého rozhlasu .

Koupě bytu k pronájmu

Koupě bytu, s cílem ho pronajímat, zůstává atraktivním způsobem jak investovat své finanční prostředky. Praha umožňuje požadovat nejvyšší nájemné v Česku, zároveň ale v Praze jsou ceny bytů nevyšší v republice. Jestliže v krajských městech je průměrná cena 80 m2 přibližně 3,2 mil. Kč, v Praze je to 7,8 mil. Kč tj. více než 2 krát víc. Ale i dlouhodobé nájemné je v Praze asi 2 krát vyšší než v krajských městech. Praha nabízí vyšší likviditu investičního bytu, není problém ho opět prodat. V případě krátkodobých pronájmů turistům je pak příjem ještě vyšší než z dlouhodobého nájemného. Pokud Vám jde pouze o příjem z dlouhodobého pronájmu tak je často výhodnější investovat do bytu v krajských městech. Např. v Ostravě koupíte nový byt za 2,1 mil. Kč, to je skoro čtyřikrát méně než v Praze a pronajmete ho za 12 000 Kč měsíčně, což je jen asi 2 krát méně než v Praze.

Číst dále